Každý, kdo zažil stěhování své nebo někoho ze svých známých, dá určitě zapravdu, že je to jedna z nesložitějších a neotravnějších činností na světě. Fyzická i psychická únava doléhá dřív nebo později na každého.

Co tedy dělat? Ošidit to nejde, delegovat to na někoho jiného? Podpálit a koupit vše nové? Tady je každá rada drahá, my vám přinášíme pár tipů, jak si stěhování alespoň částečně ulehčit.

Kartonové krabice

Nejlepším pomocníkem při stěhování jsou nenahraditelné papírové krabice, dávejte si ale pozor, kde krabice pořídíte. Krabice od potravin nejsou vždy nejlepší volba, můžou být navlhlé a protrhnout se a přidělávat si další práci, to určitě nikdo nechce. Doporučujeme krabice zakoupit, je to investice, která se vám vyplatí.

Vše popisujte

Každou krabici pečlivě a podrobně popisujte, co se uvnitř nachází. Věřte, že až budete mít nabaleno všechno a zjistíte, že potřebujete otvírák na pivo, (dobře uznáváme, celý svět je otvírák na pivo) a budete koukat na třicet zabalených krabic, pocit zoufalství se dostaví. Jednou z alternativ jsou barevné tečky, které znázorňují každý pokoj jinou barvou.

Noviny nejsou dobré jenom načtení

Nenahraditelným pomocníkem, pokud potřebujete zabalit křehké věci jsou obyčejné noviny. Sklo nebo porcelán zabalte do více vrstev, doporučují se minimálně dvě. Není vhodné balit věci do ručníku nebo oblečení, jednak si přiděláte práci s tříděním a žehlením oblečení.

Nejdůležitější věci si dejte zvlášť

Optimismus je vždy na místě, ale pokud máte představu, že všechno vybalíte za dva dny, tak určitě nevybalíte. Proto se doporučuje základní věci si dát zvlášť do jedné tašky, batohu nebo krabice. Které to, ale jsou? Je to jednoduché! Jsou to ty, které byste si vzali s sebou na dovolenou.

Tipy pro bezproblémové stěhování