Před balením si obstarejte dostatečné množství kartonových krabic, doporučujeme koupit nové, u krabic například z jídla hrozí protrhnutí.
Zelinářské umělohmotné přepravky jsou také velkým pomocníkem, kde můžete umístit těžší předměty jako jsou například knihy.
Důležitý je také obalový materiál, proto si nezapomeňte pořídit streč fólii, která pomůže na zafixování těžkých krabic, aby nedošlo k protržení dna. Strečová folie je také dobrá na obmotání skříněk a vitrín, kde zabrání k otvíraní dvířek nebo vypadávání šuplíků.
Nepodceňujte dopravu a stěhovací síly, tady platí pravidlo: „čím více, tím lépe“. Pokud se stěhujete svépomocí oslovte co nejvíce přátel a rodinu, myslete na jejich zdraví, raději ať jdou s méně věcmi a častěji, nebo dokonce raději ať nemají co dělat a budou se střídat, než stěhovat ve dvou lidech a pohnout se zády nebo dostat kýlu.
Pokud si najímáte stěhovací firmu vybírejte co nejpečlivěji, nejlépe na doporučení svých známých nebo ověřené firmy na internetu s kladnými recenzemi. Důvěřuj, ale prověřuj, křehký, drahý nebo lakovaný nábytek si dopředu vyfoťte, ať máte porovnání, kdyby došlo k nehodě a vyhnete se tak trapným větám: „to už předtím takhle bylo“.
Vyhraďte si na stěhování celý den a myslete na odpočinek, dodržujte pitný režim a přestávky na jídlo. Zkuste se s lidmi domluvit i na vícedenní spolupráci, vždy je fajn zjištění, že je všechno hotovo dřív než na konci dne unavené kamarády přemlouvat ať přijdou i zítra.