V první části jsme vám dali pár tipů, jak vyzrát nad stěhováním. V tomto článku budeme pokračovat, abychom vám ještě více stěhování ulehčili.

  • Krabice
    Mnoho lidí okamžitě napadne zaskočit do velkých obchodních řetězců a nakoupit papírové nebo plastové krabice pro účely stěhování. Jenomže, co potom s nimi? Jedním z nápadů je poptat se ve velkých potravinových obchodem na prázdné krabice, i když i ty nejsou mnohdy dostatečně pevné pro stěhování. Další možnost je krabice si zapůjčit, existují firmy, které se půjčováním banánových krabic živí například www.bananovekrabice.cz nebo www.bananovky.cz. Samozřejmě nejkomfortnějším řešením je najmout si stěhovací firmu, která v mnohých případech odpovídající krabice má a je připravená je zapůjčit.
  • Označte si, co je co
    Chápeme, že všichni nejsou puntičkáři, protože popsat všechny krabice čísly nebo barvou a na papír si vypsat detailní seznam položek, co v dané krabici je, udělá jenom opravdový pořádku milovník. To by byl samozřejmě ideální stav, ale my doporučujeme alespoň označit krabice z jakého pokoje dané předměty v krabici jsou. Uvidíte, jak oceníte, když hrnek na kávu, nebudete hledat mezi čistícími prostředky z kumbálu.
  • Při balení přemýšlejte
    Každé místečko v krabici využijte! Organizujte skládání jednotlivých věcí, kombinujte balení křehkých hrníčku, skleniček, čí sošek do ručníků, utěrek osušek nebo ložního prádla. Nezbytně nebalte všechno do novin, uberete se tím o tak cenné místo. Tekuté prostředky zabalte do igelitových sáčků a zauzlujte, zabráníte tím rozlití a následnému čištění ostatních předmětů. Šetřete svůj čas.

Stěhování snadno a rychle část 2.