V dnešní době není potřeba se stěhování bát, na internetu najdete spoustu osvědčených rad, jak se na stěhování připravit, než se do něj vůbec pustíte. I my přicházíme s pár tipy, na které jsme v rámci našich obrovských zkušeností přišli.

  • Finance
    Na začátku všeho si vezměte do ruky papír a tužku a začněte počítat, počítat a počítat. Opravdu zjistíte, že stěhování vyjde na větší peníze, než je vaše dosavadní představa. Do rozpočtu nezapomeňte zahrnout náklady na stěhovací firmu, popřípadě jídlo a pití pro kamarády, kteří vám budou pomáhat. Zapůjčení stěhovací dodávky a palivo. Obalový materiál, jako jsou folie, lepicí páska, kartonové nebo plastové krabice taky něco stojí. A v neposlední řadě i naplnění lednice v nově přestěhovaném bytě. Dle našich zkušeností vyjde lépe najmout stěhovací firmu, která se o vše postará, ušetří nejenom zbytečné výdaje, ale hlavně starosti s organizací.
  • Odstraňte z bytu věci, které nepotřebujete
    Před samotným stěhováním si projděte veškeré věci, které máte v bytě a zvažte, zde je v novém domově využijete, popřípadě, kam je umístíte. Máme mnohé zkušenosti s tím, že se do stěhovaného bytu donese například skříň nebo sedačka, která se nikam nevleze. Ušetříte tím čas, tím pádem i peníze za zbytečné stěhování. Takový pořádný promyšlený úklid ušetří až 15 % nákladů.
  • Oblečení
    Jeho spousta a vy přemýšlíte, jak na něj vyzrát? Pokud jsou v šuplíku, můžete jednotlivé šuplíky vynadat a využít je jako přepravní boxy, stačí je obmotat fólií, aby oblečení z nich nevypadlo. Další kusy, které jsou na ramínku, z ramínka nesundávejte, pouze je opatrně přeložte a umístěte do krabice nebo pevnější tašky, předejte tím jeho úplnému pomačkání.

Stěhování snadno a rychle část 1.