Každý, kdo se stěhuje, stojí na začátku před rozhodnutím, zda se zvládne přestěhovat za pomocí své rodiny a blízkých nebo si najme stěhovací firmu, která jeho starosti se stěhováním vyřeší lusknutím prstu.

Stěhovacích firem je v každém městě nespočetně, ale na vás bude vybrat tu správnou, aby vše probíhalo hladce a bezpečně, proto vám nabízíme pár tipů, jak postupovat při výběru stěhovací firmy.

1. Vytvořte si seznam 5-10 stěhovacích firem

Začněte pátrat po firmách, které zařadíte do svého seznamu. Použijte k tomu internetové katalogy, doporučení svých známých, kteří se již v minulosti stěhovali nebo doporučení těch, kteří se stěhovacími firmami denně spolupracují – realitní kanceláře nebo makléři.

2. Kontaktujte vybrané firmy a zužte výběr na 2-3 firmy

Po zkontaktování všech firem získejte od nich tyto důležité informace:

  • Kolik stěhování běžně realizují za měsíc
  • Jak dlouho jsou na trhu
  • Zda jsou pojištění a proti jakým rizikům konkrétně
  • Jestli používají vlastní vybavení nebo spolupracují s dalšími firmami, a které to jsou
  • Jaké jsou jejich ceny a podle čeho stanovují cenu

3. S vybranými firmami si domluvte schůzku kvůli vyhotovení přesné kalkulace

Nechte si vytvořit přesnou kalkulaci stěhovaných věcí. Nezapomeňte vše, co budete stěhovat ukázat, usnadněte si to sobě i firmě a sepište seznam stěhovaných věcí.

Na schůzce si ujasněte místo nakládky a vykládky, poschodí, zda je v budovách výtah či nikoli atp. Dále jej zvlášť upozorněte na předměty, které je obtížné přenášet (např. nadměrně velké a těžké apod.).

Zeptejte se, jak dlouho přímo on pracuje v oboru, jaké mají reference, jak firma řeší reklamace a jak je to s kalkulací ceny, zda je to pouze odhad nebo cena konečná, popřípadě za jakých okolností se cena může změnit.

Pečlivě pozorujte, jak zástupce firmy reaguje na vaše dotazy a dejte na svůj instinkt a celkový dojem.

4. Rozhodněte se pro jednu firmu a domluvte si termín stěhování

Dříve než podepíšete jakoukoliv smlouvu ještě se ujistěte, že rozumíte ceníku a všem cenám, za co firma ručí a na co je pojištěná, jakým způsobem se řeší reklamace a jak bude celé stěhování probíhat – harmonogram akce.

Smlouvu si v klidu prostudujte, v žádném případě nepodepisujte nevyplněnou smlouvu dopředu.

Výběr správné firmy na stěhování