Každý alespoň jednou za život jistě zauvažoval, že by nebylo špatné bydlet ve vlastním. Lákavější představa je vždy vlastnit sólo rodinný domek nežli byt. Ceny nemovitostí však šplhají vysoko nad naše finanční možnosti a představa doplacení úvěru těsně před důchodem většinu lidi vždy odradí a usadí zpátky do tvrdé reality.

Češi však tak dychtivě touží po vlastním bydlení, že objevili věc již dávno objevenou, ale upravili její dosavadní užití a funkčnost. Tím objevem je bydlení na chatě. A tak žádané jsou chaty především zděné, elektrifikované s vlastním přívodem vody nebo alespoň studny. Krásné okolí a klid převáží nad delším dojížděním do práce a školy, a hlavně cena takovéto chaty je dostupná téměř pro každého.

Při výběru chaty vždy zvažte, kde je chata umístěna, jaký přístup k ní budete mít v zimě a v jakém je stavu. Investice do oprav bude vždy nevyhnutelná. Zda je zavedená elektřina a voda. Zavedený plyn a kanalizace budou pouze bonus, který budete muset překousnout.

Dalším kritériem bude jistě velikost, pokud nekupujete rovnou turistickou chatu, proto při stěhování pečlivě zvažte, co budete potřebovat a co můžete vyhodit nebo pustit dál do světa. A věřte, že po čase zjistíte, že se dá žít i s málem a omezení nebudete ani pociťovat.

Nový trend – stěhování na chatu