Správně zabalit krabice na stěhování je umění. Pečlivé zabalení je základ úspěchu proto, abychom věci převezli v pořádku bez újmy. Dáme vám seznam věcí, co k balení určitě potřebovat budete.

Kartonové krabice
Nejběžnější a nejlevnější úložný prostor na převoz věcí jsou kartonové krabice z vlnité lepenky, ale pozor, všechny vhodné nejsou a může se stát, že se vám protrhne dno. Nejvhodnější jsou banánové krabice, které jsou hrubší a odolnější k surovějšímu zacházení.

Balící papír
Balící papír nebo noviny jsou ideálním pomocníkem pro balení křehkých věcí, jako jsou skleničky, hrníčky nebo dekorační předměty. Je důležité vždy důkladně obalit předmět ze všech stran papírem a uložit ho do krabice způsobem, aby nedošlo k posunu předmětu.

Lepicí pásky
Šikovný pomocník na všechno. Křehké předměty zabalené do papíru můžete přelepit lepicí páskou, aby papír z předmětu neklouzal. Zalepení krabic je samozřejmostí, ale co už každý neví, je také lepicí páskou zalepit hrany a rohy přepravované krabice, což způsobí její zpevnění a větší odolnost.

Výplň
Pokud po zabalení věcí do krabice zjistíte, že se uvnitř předměty hýbou je potřeba nadbytečný prostor v krabici vyplnit. Můžete použít zmačkané noviny, bublinkové fólie nebo fixační molitanová tělíska.

Správné pomůcky pro balení