Stěhování se na první pohled může jevit, jako nenáročná disciplína, kterou zvládne každý a není potřeba si nad tím lámat hlavu. Opak je pravdou, pokud nechcete, aby se stěhování stalo vaši noční můrou, je potřeba se na ní dobře připravit a nepodcenit ho. Dáme vám pár tipů na co nezapomenout a na co se připravit.

  1. Plánujte
    S papírem a tužkou si rozepište všechna fakta, kdy se budete stěhovat, jaké věci budete stěhovat, které naopak vyhodíte, kdy a kdo bude věci balit. Zajištění stěhovací firmy nebo alespoň stěhovacího vozu. Kdo pohlídá děti a domácí mazlíčky.
  2. Balící a úložný materiál
    Sežeňte si dostatek úložného materiálu jako jsou papírové nebo plastové krabice, pevné černé pytle, fólii, bublinkovou fólii a spoustu novin na křehké předměty. Není nic horšího, když zjistíte před koncem balení, že nemáte balené předměty do čeho ukládat.
  3. Parkování
    Zajistěte si dobré místo, kam může zaparkovat stěhovací vůz, co nejblíže k vašemu domu, ať při nakládce, tak i při vykládce. Každý metr navíc ubírá sil a času jak vám, tak i stěhovací firmě, což se může projeví ve vaší peněžence.

Co nepodcenit během stěhování