Náklady na stěhování nejsou pouze dovézt věci z místa A do místa B, ale skrývá se v nich spousta dalších maličkostí, které vás v první chvíli nenapadnou. Pomůžeme vám je odhalit, aby vaše představa o nákladech spojených se stěhováním byla co nejpřesnější.

Pojištění

Tuto položku uvádíme na prvním místě, protože mnoho lidí na tohle vůbec nemyslí. Napadne je to až ve chvíli, kdy se neštěstí stane a s porcelánem po babičce si můžete skládat puzzle. Ať už stěhujete sami nebo se stěhovací firmou, vždy je dobré si věci před stěhováním pojistit. Stěhovací firma by měla být do určité míry pro tyto případy pojištěna, je však důležité se informovat předem, popřípadě dopojistit věci, na které se pojistka stěhovací firmy nevztahuje.

Uvedení stávajícího bydlení do původního stavu

Pokud se stěhujete z podnájmu a chcete, aby vám nájemce vrátil kauci v celé výši, je potřeba byt uvézt do původního stavu. Předem doporučujeme se potkat se zástupcem reality a předem se ho zeptat co je nutné udělat.

Cena za služby stěhovací firmy

Nechte si vyhotovit nezávaznou cenovou nabídku, která bude podrobná a kde cena bude konečná, aby vás na konci nepřekvapily „více práce“.

A další

Drobné náklady na při samotném stěhování jako je jídlo nebo spropitné
Dočasné ubytování, taxi
Náklady na zajištění péče o děti nebo domácí mazlíčky v průběhu stěhovací akce

Co všechno ovlivňuje váš rozpočet na stěhování