Při převozu lednice je důležité postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození jak samotného zařízení, tak i jeho chladicího systému. Nejprve byste měli lednici důkladně vyčistit a vysušit, aby se v ní nezachovávaly žádné zbytky jídla nebo vlhkost, které by mohly způsobit zápach nebo plísně během transportu. Pokud máte možnost, doporučuje se lednici před převozem vypnout alespoň 4 až 6 hodin před jejím přemístěním, aby se chladicí médium mohlo stabilizovat. Před samotným stěhováním také odstraňte všechny police, zásuvky a další pohyblivé části, aby se zabránilo jejich poškození.

Při samotném převozu je klíčové, abyste lednici přepravovali ve vzpřímené poloze, protože její chladicí systém je navržen pro tento způsob transportu. Pokud byste ji přepravovali na boku nebo na zádech, může to ovlivnit její funkci, protože chladivo by se mohlo přesunout na nevhodné místo. Pokud není možné ji přepravovat ve vzpřímené poloze, je nutné počkat několik hodin po převozu, než ji zapnete, aby se chladivo vrátilo na své místo a předešlo se poškození kompresoru.

Po doručení na nové místo je třeba opatrně s lednicí manipulovat a postavit ji na rovnou a stabilní plochu. Nezapomeňte ji nechat odpočívat minimálně 4 až 6 hodin, pokud byla během převozu položena, aby se chladicí médium opět usadilo na správném místě. Teprve po této době můžete lednici zapnout a nastavit optimální teplotu. Pokud si nejste jisti, zda je lednice po převozu v pořádku, doporučuje se kontaktovat odborníka na opravy, který vám může pomoci se zkontrolováním jejího stavu.

Jak převážet lednici?